bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

kostium do pływania
Lifestyle

Jak wybrać kostium do pływania?

Wybór jednoczęściowych strojów kąpielowych jest niemal nieograniczony. Aby wybrać najlepszy dla siebie kostium do pływania należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Przede wszystkim jakość i materiał, rodzaj kostiumu i fason, typ sylwetki i oczywiście trendy w modzie.

Kostium kąpielowy – jakość i materiał

Kostium do pływania musi być wykonany z materiału syntetycznego. Jednak nie wszystkie tworzywa sztuczne są sobie równe. Najlepsze materiały do produkcji strojów kąpielowych to:

– Lycra – jest to bardzo wytrzymałe i elastyczne włókno, które nie blaknie na słońcu, nie rozciąga i jest dosyć odporne na wodę i środki chemiczne,
– Tactel – materiał szybkoschnący – zarówno w słońcu, jak i w cieniu – i oddychający. Jest wytrzymały, mocny i prawie niezniszczalny, a w dodatku przyjemny w dotyku,
– Poliamid – jest bardzo elastyczny, nieco podobny do poliestru, ale znacznie mniej przyjemny w dotyku. Materiał jest odporny na promienie słoneczne i nie wchłania wody,
– Mikrofibra charakteryzuje się elastycznością, nie mechaci się i jest odporna na zniszczenia oraz pozwala skórze oddychać,
– Nylon to przyjemny w dotyku materiał, który się nie gniecie, jest szybkoschnący i wytrzymały. Poza tym łatwo go farbować.

Jak dobrać kostium kąpielowy do figury?

Dobrze dobrany kostium powinien podkreślać atuty sylwetki i maskować niedoskonałości. Należy o tym pamiętać podczas zakupów i nie kierować się tylko modą.

Pierwszym i idealnym typem jest figura klepsydry. Posiadaczki takiej figury mają wąską talię, która harmonijnie współgra z szerszymi ramionami i biodrami. Klepsydrom można tylko pozazdrościć, ponieważ każdy strój będzie dla nich odpowiedni. Wybierając strój kąpielowy należy zdecydować, którą część ciała chce się podkreślić. Ważnym aspektem jest kolor produktu, który powinien współgrać z karnacją.

Kolejnym rodzajem figury jest gruszka. Charakteryzuje się dla szerokimi biodrami, wąską talią i ramionami. Wybierając strój kąpielowy, właścicielki tego typu mają za zadanie stworzyć równowagę między tymi wszystkimi częściami ciała. Dlatego warto zwrócić uwagę na model kantara, który wizualnie powiększa ramiona.

Inny rodzaj figury to odwrócony trójkąt. Kobiety o takiej budowie mają szerokie ramiona, ale wąską talię i biodra. Przy wyborze kostiumu kąpielowego głównym celem jest zachowanie równowagi w figurze. Należy skupić się na dolnej części ciała. W takim przypadku jednoczęściowy kostium kąpielowy z szerokimi ramiączkami będzie idealną opcją. Warto zwrócić uwagę na modele z asymetrycznymi wiązaniami.

Jednym z ciekawszych kształtów jest jabłko. Ta figura charakteryzuje się szeroką talią, która nie wygląda zbyt harmonijnie z wąskimi biodrami i cienkimi nogami. Wybierając odpowiedni strój kąpielowy, należy wziąć pod uwagę wiele niuansów. Głównym zadaniem jest wizualne zwężenie talii. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie tankini.

Ostatnim kształtem jest prostokąt. W tym przypadku wszystkie partie ciała mają podobny obwód. Wybrany strój kąpielowy powinien dodać objętości w różnych miejscach. Warto preferować nasycone odcienie, które wizualnie podkreślają dekolt i biodra. Tu świetnie się sprawdzi monokini z asymetrycznym wiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.