Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pokój dla naszej Pociechy

15 lipca 2021 pokój dla dziecka

Wiadomość o pojawieniu się dziecka uderza w każdego rodzica, niczym grom z jasnego nieba i od tego dnia nasze życie już zawsze wygląda inaczej, bo wiemy, że ktoś będzie na nas polegał i zapewnienie mu wszystkiego co najlepsze, zawsze będzie już naszym priorytetem.

pokój dla dziecka

Jak rozplanować pokój?

Przezorni rodzice, którzy planują pojawienie się pociechy, najczęściej już długo przed jej przybyciem, planują w jaki sposób urządzić dziecięcy pokoik. Dużym ułatwieniem jest wiedza odnośnie płci dziecka – chłopcom najczęściej wybierane są kolory takie jak niebieski, zielony czy fioletowy, natomiast słodkim dziewczynkom odcienie różu, żółtego czy białego. Kiedy wybrany mamy już kolor ścian, można planować resztę wystroju. Nie można się oszukiwać, nie będzie to mały wydatek, ponieważ branża dziecięca znacznie rozwinęła się w ostatnich latach i zarówno za meble, ubranka czy zabawki, niestety słono zapłacimy. Dobrą i mniej bolesną alternatywą jest kupowanie używanych produktów, bo przecież zarówno łóżeczko dla niemowlaka, fotelik dziecięcy czy sweterek nie będzie użytkowany zbyt długo. Wielu rodziców planując pokój dla dziecka stara się najpierw rozpytać wśród znajomych i rodziny, czy Ci nie posiadają zbędnych mebelków czy zabawek. W ten sposób zaoszczędzone pieniądze zaradny rodzic przeznaczy na dużo ważniejsze wydatki w kontekście dorastania dziecka, jak na przykład odpowiednie produkty żywieniowe czy odkładanie funduszy na przyszłą edukację. Pokój dla dziecka powinien być dla niego przyjazdy i dający uczucie bezpieczeństwa, bo przecież tam będzie ono spędzało większość czasu. Nie dajmy się jednak ponieść materialistycznej modzie i postarajmy się urządzić to pomieszczenie z sercem i troskom, ale bez wydawania na zbędne przedmioty.

Przeczytaj więcej na bedziemyrodzicami.pl

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?