Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Gdzie na wakacje w czasach pandemii?

28 marca 2021 gdzie na wakacje


Pandemia koronawirusa zadała olbrzymi cios branży turystycznej na całym świecie. Wielkie straty liczą hotele, restauracje, rozmaite miejsca rozrywki i wiele innych. Jednak poza tymi, którzy świadczą usługi turystyczne, poszkodowani są też sami turyści.

Jak zaplanować wakacje?

Sytuacja pandemiczna stal się zmienia, dlatego musimy być gotowi na różne scenariusze. Mimo istnienia szczepionki, nie widać rychłego końca zaistniałe rzeczywistości, więc rezerwowanie jakiegokolwiek wyjazdy jest jak los na loterii. Z tego powodu, dużo zależy od Twojej sytuacji finansowej. Jeśli masz odpowiednie środki możesz zaplanować wyjazd za granicę.
Popularnymi kierunkami są takie kraje jak Grecja, Hiszpania, Portugalia czy Egipt. W każdym z tych krajów musisz śledzić obostrzenia i aktualne przepisy dotyczące przekraczania granicy. Prawdopodobnie, wiele krajów będzie zezwalać na ruch turystyczny osób zaszczepionych lub posiadających aktualny, negatywny wynik testu na koronawirusa.

Bezpieczniejszym wariantem pod względem zdrowotnym i finansowym, jest zaplanowanie odpoczynku w Polsce. Wadą w naszym piękny kraju jest jedynie pogoda, która lubi płatać figle, lecz wyjazd na weekend nad jezioro można spontanicznie zorganizować.

Gdzie na wakacje w Polsce

Kraj nasz posiada wiele ciekawych kierunków wakacyjnych – od Bałtyku po Tatry. Jeśli jeszcze nie byłeś nad morzem albo w górach, może teraz jest najlepsza ku temu okazja? Piękne Mazury obfitują w jeziora, przy których też świetnie można wypaczać, a woda z pewnością jest nieco cieplejsza niż w Bałtyku.

Poza naturalnymi atutami naszego kraju, jak te wyżej wymienione i inne (puszcza białowieska, ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym) znajdziemy w Polsce też bardziej „zachodnie atrakcje”.
Niedawno, na Mazowszu, został wybudowany największy, tropikalny basen w Europie. Wcale nie musimy lecieć do Grecji, by zaznać trochę tamtejszego klimatu.
Fani mocniejszych wrażeń mogą wybrać się do Energylandii. Moc atrakcji jest tam zapewniona.

Dla amatorów zwiedzania, nasz ojczyzna jest wręcz rajem. W prawie każdym mieście można spotkać zabytkowe budowle w postaci zamków czy kościołów. Jednym z najsławniejszych punktów na mapie Polski jest słynny Zamek Krzyżacki w Malborku. Każdy miłośnik tamtych czasów powinien go odwiedzić.

Cel wakacyjnej podróży ograniczać mogą tylko restrykcje (które z pewnością na wakacyjny okres będą zmniejszone) i ograniczenia, płynące z naszej wyobraźni. Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na zadowolenie z wakacji jest towarzystwo, w jakim j spędzimy.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?