Strona główna
Dieta
Tutaj jesteś

Co najlepiej jeść po treningu?

4 kwietnia 2021 co jeść po treningu


W obecnych czasach coraz więcej osób dba o zdrową sylwetkę oraz szczupły wygląd. W tym celu stosowane są zarówno specjalne diety, jak i odpowiednie treningi. Wiele osób zastanawia się, co jeść po treningu, aby był to najlepszy wybór spośród wszystkich możliwych. Warto się tego dowiedzieć.

Ryż z warzywami i mięsem

Wśród najlepszych posiłków, które z powodzeniem można spożywać po treningu wymienia się takie danie, jak ryż z warzywami i mięsem. Jest to zarówno bogate źródło białka, jak i węglowodanów złożonych. Dzięki spożyciu takiego posiłku organizm człowieka na pewno nie będzie odczuwał głodu po posiłku, dlatego jest to tak niezwykle korzystne rozwiązanie. W przypadku przygotowywania tego rodzaju posiłku warto wybrać ryż brązowy. Oprócz tego z powodzeniem można również zdecydować się na wybór różnego mięsa. Może to być zarówno kurczak i indyk, jak i ryba. Warto zastanowić się nad tym aspektem.

Koktajl

Po treningu bardzo dobrze sprawdzi się również lekki koktajl, który z całą pewnością będzie idealną potrawą w tym przypadku. W koktajlu z powodzeniem można umieścić różne rodzaje owoców. Wśród nich wymienia się na przykład banany lub truskawki. Oprócz tego w koktajlu powinno się również znaleźć źródło białka. Może być to zarówno jogurt naturalny, jak i mleko. Oba rozwiązania w tym przypadku bardzo dobrze się sprawdzą, dlatego warto je wybrać zgodnie ze swoimi indywidualnymi preferencjami oraz gustem. Na pewno taki wybór sprawdzi się najlepiej.

Kanapki

Idealnym posiłkiem po każdym treningu będą także kanapki, dlatego warto się zdecydować na ich wybór. Kanapki mogą być stworzone z bardzo zróżnicowanych składników. Dzięki temu każdy będzie je mógł w indywidualny sposób dopasować do swoich potrzeb, co będzie bardzo korzystne. W kanapkach powinno się znaleźć zarówno źródło węglowodanów, jak i źródło białka. Wśród najbardziej popularnych dodatków do kanapek można wymienić kurczaka, jajko, twaróg, a także pastę z fasoli. Oprócz tego na kanapkach powinny się również znaleźć świeże warzywa.

Makaron z mięsem i warzywami

Po treningu na pewno sprawdzi się również taki posiłek, jak makaron z mięsem i warzywami. Makaron będzie stanowił źródło węglowodanów, które są niezbędne po treningu. Oprócz tego mięso jest bardzo istotnym składnikiem posiłku, ponieważ stanowi źródło białka, które jest niezwykle istotne w diecie każdego sportowca. W posiłku powinny się również znaleźć warzywa, ponieważ są one bogatym źródłem witamin i minerałów. Jest to niezwykle istotna kwestia w całym procesie komponowania diety, dlatego warto zwrócić na nią uwagę.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dieta bez glutenu i laktozy
co jeść na kolacje
dania dietetyczne

Jesteś zainteresowany reklamą?