bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

dziecko zabawa
Lifestyle

Jak zachęcić dziecko, do regularnej zabawy na świeżym powietrzu?

Jak wszyscy dobrze wiemy ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Niestety w naszych czasach czasami bardzo trudno zachęcić młodego człowieka, by oderwał wzrok od ekranu monitora czy swojego smartfonu i wyszedł na dwór zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeśli zwykła rozmowa nie przynosi pożądanych efektów, warto podejść do problemu od drugiej strony i podstępem zachęcić dziecko do zmiany swoich nawyków.

Rolki regulowane to doskonała zabawa i spora porcja ruchu

Zakup rolek regulowanych dostarcza dzieciom wielu cudownych chwil i zachęca je, by często wychodziły z domu. Dla rodziców z kolei taki sprzęt jest o tyle wspaniały, że nie trzeba co sezon kupować nowych rolek. Dlaczego? Ano dlatego, że regulacja obejmuje kilka rozmiarów i raz kupione rolki wystarczą naszemu dziecku na kilka najbliższych lat. Każdy rodzic wie, jak szybko rośnie dziecku noga, dlatego tak ważne jest, by wybrać rolki regulowane. Klasyczne rozwiązania jednorozmiarowe lepiej zostawić dla nieco starszych dzieci i osób dorosłych, bo w ich przypadku nie ma tak dużego problemy z szybko rosnącą stopą. Rolki regulowane są bezpieczne i można w nich naprawdę świetnie pojeździć na asfalcie i innych równych powierzchniach przy domu. Warto jednak odpowiednio przygotować się do takiej nauki.

Jak przygotować dziecko do nauki jazdy na rolkach?

Jazda na rolkach wymaga odrobiny wprawy i nie każdy od samego początku będzie radził sobie na nich dobrze. Zdecydowanie łatwiej będzie dzieciom, które potrafią jeździć na łyżwach. Jeśli jednak nasza pociecha nigdy nie miała przyjemności spróbować swoich siła na lodowisku, warto się do pierwszej jazdy odpowiednio przygotować. Bardzo dobrym zwyczajem jest zakup ochraniaczy na kolana, łokcie i nadgarstki, które uchronią skórę dziecka przed otarciami, jakie mogłyby się pojawić w wyniku częstych upadków, a te przecież będą się na początku zdarzać. Nie ma chyba na świecie osoby, która ucząc się jeździć na rolkach, nie przewróciłaby się przynajmniej kilka razy.

Pamiętajmy też o odpowiednim zabezpieczeniu głowy, tutaj przyda się odpowiednio dopasowany kask, który zapewni pełne bezpieczeństwo w każdych warunkach. Rolki regulowane, ochraniacze i kask zapewnią ochronę wrażliwych miejsc, ale nie nauczą naszego dziecka jeździć. Tutaj potrzeba wielu prób, ale trzeba przyznać, że dzieci uczą się jazdy na rolkach zdecydowanie szybciej niż dorośli. Po kilku wypadach umiejętności rosną, a nasze dziecko zaczyna czuć ogromną przyjemność i coraz częściej przebywa na dworze, a o to przecież w tym wszystkim chodzi.