Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pakowanie bagażu podręcznego do samolotu

24 marca 2021 pakowanie bagażu podręcznego


Aby zwiększyć bezpieczeństwo na pokładzie samolotu, istnieją przepisy i wytyczne, regulujące, które przedmioty są zabronione w samolocie. Oprócz dyrektywy UE, która reguluje zabranie płynów w bagażu podręcznym, istnieje cała lista rzeczy, które w żadnym wypadku nie są dozwolone w bagażu podręcznym.

Co trzeba wiedzieć o bagażu podręcznym?

W razie wątpliwości i jeśli w samolocie coś nie jest potrzebne, lepiej umieścić to w bagażu rejestrowanym. Nawet jeśli nożyczki do paznokci, nieprzekraczające 6 cm są zazwyczaj dozwolone, lepiej ich nie wnosić na pokład samolotu. To pozwoli uniknąć dyskusji podczas kontroli i niepotrzebnych opóźnień.
Przed podróżą warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi bagażu i sprawdzić co jest dozwolone, a czego absolutnie nie należy umieszczać w bagażu podręcznym.

Pakowanie bagażu podręcznego – na co zwrócić uwagę?

Niektóre przedmioty należy zawsze przewozić w bagażu podręcznym, nie można ich przewozić w bagażu rejestrowanym. Obejmuje to baterie litowo-jonowe w telefonach komórkowych i laptopach, a także e-papierosy.
Kosztowności, ważne lekarstwa, pieniądze, klucze, paszporty i oczywiście bilet lotniczy należy zawsze przewozić w bagażu podręcznym.
Ponieważ w przypadku utraty bagażu zwracana jest tylko określona kwota odszkodowania, kosztowna biżuteria, sprzęt fotograficzny i inne kosztowności nie powinny znajdować się w walizce, ale w bagażu podręcznym.
W przypadku dłuższych lotów, zwłaszcza gdy trzeba przesiadać się, dodatkowy T-shirt i bielizna mogą być często bardzo przydatne. Jeśli lot z przesiadką jest opóźniony, postój może czasami trwać godzinami. Warto mieć wtedy pod ręką coś do przebrania.
Oprócz jednej sztuki bagażu podręcznego wiele linii lotniczych pozwala na zabranie na pokład samolotu dodatkowych przedmiotów osobistych.
Jednak tanie linie lotnicze często nie pozwalają na dodatkowe torby podręczne lub torby na laptopa.

Podróż z bagażem podręcznym

Wiele osób straciło swoje bagaże podczas podróży samolotem lub przy przesiadkach. Podróżując wyłącznie z bagażem podręcznym nie ma takiego zagrożenia. Poza tym oczekiwanie na walizki na taśmie bagażowej zazwyczaj ciągnie się w nieskończoność, więc lepiej tego unikać.
Niektóre linie lotnicze oferuję tanie loty tylko z bagażem podręcznym.
Ale jak spakować bagaż podręczny do samolotu żeby zabrać wszystkie potrzebne rzeczy i nie przekroczyć limitu kilogramów?

Pakowanie bagażu podręcznego – wskazówki

Każdy, kto podróżuje tylko na duże trasy z bagażem podręcznym, musi iść na kompromisy. Przede wszystkim trzeba się pakować z głową. Niewielu z nas naprawdę potrzebuje wszystkich ubrań, które pakujemy, gdy jedziemy na wakacje.
Zamiast być gotowym na wszelkie ewentualności i zabierać ze sobą w podróż całe gospodarstwo domowe, należy zabrać tylko to co jest niezbędne.
Jeżeli pakowanie bagażu podręcznego nastręcza trudności, należy przygotować sobie listę potrzebny rzeczy. Wzór takiej listy można znaleźć w internecie.
Warto sprawdzić przed podróżą klimat i prognozę pogody dla obszaru docelowego i dopasować zawartość walizki do przewidywanych warunków pogodowych.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?