Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie aplikacje podróżnicze warto mieć na swoim telefonie?

1 kwietnia 2021 aplikacje podróżnicze


Dziś telefon to już nie tylko urządzenie do dzwonienia i utrzymywania kontaktu z bliskimi. Odkąd pojawiły się smartfony za pomocą tego niewielkiego urządzenia możemy załatwić coraz więcej. Telefon stał się wręcz miniaturowym centrum dowodzenia, które sprawdza się nie tylko na co dzień, ale także podczas wakacji i urlopu. Podpowiadamy jakie aplikacje podróżnicze wart mieć na swoim telefonie.

Mapa i pogoda – to zawsze się przyda

Na co dzień nie zawsze przywiązujemy dużą wagę do pogody, choć wiadomo, słoneczny dzień potrafi nas o wiele bardziej nastroić do działania i pomaga także, wtedy gdy nasz grafik jest napakowany obowiązkami. Ale podczas wyjazdów pogoda bywa kluczowa. Przecież deszczowe dni najlepiej spędzić w muzeach, a te słoneczne na plaży, lub podczas wędrówek, obcując z naturą. Właśnie dlatego warto zainstalować dobrą aplikację śledzącą pogodę i podać w niej wszystkie lokalizacje, które chcemy odwiedzić. Dzięki temu o wiele lepiej można wykorzystać wyjazd, zwłaszcza gdy trafimy na kapryśną pogodę. Warto mieć zatem na telefonie aplikacje taką jak międzynarodowe AccuWeather czy polskie Meteo ICM.

W trasę wiele osób nadal zabiera papierowe mapy, ale warto mieć też je w wersji aplikacji zainstalowanej na telefonie. Dzięki temu będzie można pozwolić sobie na spontaniczne eksploracje terenu, bez obaw, że nasza mapa go nie obejmuje. Tu zwykle niezawodne okazują się Google Maps. Wybierając się w góry czy inne bardziej odludne miejsca warto pamiętać, że nie zawsze będziemy mieć zasięg Internetu. W takiej sytuacji warto wcześniej pobrać aplikację, która działa także offline np. MAPS.ME.

Od atrakcji przez hotele – aplikacje dobre na wszystko

Wyjeżdżając w podróż warto też zaopatrzyć się w aplikacje podróżnicze, które nie tylko pomogą nam dotrzeć we wskazane miejsce i uciec przed deszczem, ale przede wszystkim, nie pozwolą przeoczyć żadnej atrakcji. Tu doskonale sprawdzą się różnego rodzaju przewodniki. Jedną z bardziej uniwersalnych tego typu aplikacji jest Trip Advisor, który nie tylko podpowie co warto zobaczyć, ale również gdzie dobrze zjeść.

Warto też wiedzieć, że wiele regionów ma swoje aplikacje podróżnicze przedstawiające największe atrakcje, zarówno muzea, perełki architektury, jak i pomniki przyrody. Ponadto tego typu aplikacje często zawierają informacje o bazach noclegowych, czy barach i restauracjach z regionalnymi przysmakami.

Jeśli chcemy wybrać się na spontaniczną podróż, warto dodatkowo zaopatrzyć się w aplikację pozwalające na bieżąco rezerwować noclegi, takie jak chociażby Bocking.com, czy Airbnb.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?