bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

szkodliwość e papierosów
Lifestyle Zdrowie

Czy e papierosy są szkodliwe?

Wiele osób nie wie, ale e papierosy zostały stworzone, aby pomagać w rzucaniu palenia papierosów tradycyjnych. Początkowo mała ilość nikotyny miała radzić sobie z głodem nikotynowym. Wszystko to miało na celu zapobiec sięganiu po zwykłe papierosy. Jednakże po wielu latach dostępności na rynku, możemy zauważyć, że uzyskaliśmy odwrotny skutek do zamierzony, a mianowicie mowa tutaj o szkodliwym działaniu e papierosów na zdrowie, co możemy zauważyć w przypadku młodych osób.

Czy e papierosy są szkodliwe dla zdrowia?

 

Z pewnością to pytanie zadaje sobie wielu osób, które sięga po e papierosy. Szkodliwość e papierosów jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Jednakże nie możemy zapominać, że e papierosy również zawierają w swoim składzie substancje toksyczne. Dlatego warto poznać skutki palenia e papierosów.

Skutki palenie e papierosów

Używanie elektronicznych papierosów przyśpiesza szybkość bicia serca. Dochodzi również do zwiększenia skurczowego, a także rozkurczowego ciśnienia krwi. Dlatego w przypadku osób z chorobami układu krążenia nowoczesne papierosy mogą być zabójcze. Jednakże warto wspomnieć, że wzrost ciśnienia krwi jest mniejszy niż w przypadku tradycyjnych papierosów.
Nie zapominajmy również, że ekspozycja na chmurę z elektryka może doprowadzić do raka płuc. Oprócz wyżej wymienionych w przypadku użytkowania e papierosów możemy dostrzec takie objawy jak problemy ze snem, kaszel, podrażnienie górnych dróg oddechowych, bóle brzucha czy nudności, pieczenie w żołądku, zawroty głowy, a także suchość spojówek. Niekiedy może dojść do zapalenia dziąseł.

E papieros a cera i płodność

Jeżeli wapujemy, do naszego organizmu dostaje się nikotyna, która prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych skóry, a więc dochodzi do niedotlenienia. W takim wypadku regeneracja skóry może być utrudniona, a także cera może być w gorszej kondycji. 
Jeżeli chodzi o płodność to nie ma żadnych badań, które dałyby nam jednoznaczną i prostą odpowiedzieć. Jednak w przypadku ciąży warto zaprzestać używania e papierosa.

Częste palenie

Ogromną zaletą w przypadku e papierosów jest fakt, iż przy użytkowaniu nie powstaje boczny strumień dymu, dlatego nie trujemy najbliższego otoczenia. Jeśli chodzi o poziom nikotyny to warto zauważyć, że jest około dziesięciokrotnie mniejszy w porównaniu do dymu papierosowego, co jest naprawdę ogromną zaletą.  Oprócz tego w elektryku jest o wiele mniej substancji toksycznych oraz są w zdecydowanie mniejszych stężeniach, dzięki czemu nie działają aż tak toksycznie na organizm.