bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

ćwiczenia z gumą
Lifestyle Sport

Ćwiczenia z gumą – kompletny trening całego ciała

Trening z gumą lub taśmą w niczym nie ustępuje treningom siłowym ani wzmacniającym. Brak miejsca na hantle? Guma do fitnessu zmieści się w każdej torbie i szufladzie. Do ćwiczeń nie potrzeba też wiele miejsca, więc można ćwiczyć prawie wszędzie. Wystarczy kilkanaście minut dziennie żeby poczuć efekty tylko trzeba poznać podstawowe ćwiczenia z gumą i zmobilizować się.

Guma do ćwiczeń – wielofunkcyjne urządzenie fitness

Guma nie należy do drogich sprzętów sportowych. Jest też łatwo dostępna można ją kupić w każdym sklepie ze sprzętem sportowym lub w internecie. Tak więc nie ma żadnych wymówek, aby unikać treningów, które oprócz tego, że mają dużo pozytywnych efektów dla zdrowia, to mogą dawać dużą też satysfakcję.
Treningi nie muszą być długie. Najważniejsze jest, aby ćwiczyć regularnie i prawidłowo wykonywać wszystkie powtórzenia.
Dzięki oporowi taśmy mogą nie tylko zintensyfikować klasyczne ćwiczenia nóg i pośladków, takie jak przysiady czy unoszenie bioder, ale można je również wykorzystać do stworzenia kompletnych treningów dla całego ciała.
Przy pomocy gumy do ćwiczeń można trenować dowolne grupy mięśni, pozytywnie wspomagają odchudzanie i ogólnie poprawiają sprawność, mobilność i elastyczność. Ponadto są również idealne do skutecznego przeciwdziałania bólom pleców i innych typowych dolegliwości poprzez delikatny trening wzmacniający.
W zależności od poziomu sprawności i ćwiczeń taśmy są dostępne w różnych mocach oporu i kształtach.
Chociaż ćwiczenia nóg z taśmami oporowymi są znane, to często brakuje wiedzy i pomysłów na to, jak optymalnie wzmocnić górną część ciała bez sztang i hantli. W internecie można znaleźć wiele ćwiczeń wzmacniających również górne partie ciała.
Ćwiczenia z gumą pokazują, że niekoniecznie trzeba używać dodatkowych obciążników, aby wzmocnić plecy, klatkę piersiową i ramiona.

Ćwiczenia z gumą są wszechstronne

Ćwicząc z gumą nie ma żadnych ograniczeń w kreatywności – można owinąć ją wokół krzesła, zamocować w futrynie drzwi, po prostu stanąć na niej podczas ćwiczeń lub wykonywać ćwiczenia w parach. Trening z gumą sprzyja jednocześnie budowaniu mięśni i wytrzymałości, jeśli ćwiczy się z dużą liczbą powtórzeń. Oznacza to, że ćwiczenia z gumą wspomagają również odchudzanie. Aby urozmaicić i zwiększyć zakres ćwiczeń, warto rozważyć również zakup piłki do ćwiczeń i być może maty treningowej.

Ćwiczenia z gumą – zalety

Ćwiczenia mają jeszcze jedną niewątpliwą zaletę w porównaniu z innymi klasycznymi sprzętami treningowymi. Mianowicie dynamiczny rozwój siły
Im bardziej rozciąga się gumę podczas ćwiczeń, tym większy jest opór. W przypadku ciężarów krzywa siły jest liniowa. Ponadto ćwiczenia są bardzo delikatne, a także bardziej płynne i naturalne niż zwykły trening z hantlami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.