bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

co zabrać na narty
Lifestyle Turystyka

Co zabrać na narty – ciekawe porady

Doświadczeni narciarze zawsze wiedzą, co będzie im potrzebne na stoku. Jednak, jeżeli ktoś dopiero zaczyna przygodę z taką dyscypliną sportową, powinien zapoznać się z listą najważniejszych przedmiotów przeznaczonych do białego szaleństwa. Co zabrać na narty? Odpowiemy na to pytanie poniżej.

Pierwszy wypad na narty – pakowanie

Wyruszając daleko w góry, musimy skompletować cały sprzęt. Same narty, pokrowiec do nich oraz tzw. ski-rzepy do łatwego noszenia, mogą nie wystarczyć. Dlatego poza nimi koniecznie trzeba zabrać jeszcze buty narciarskie oraz torbę, do których je włożymy. Co więcej niezbędny okaże się funkcjonalny, wygodny i dopasowany do warunków strój. W jego skład wchodzą nie tylko same gogle, kask i ochraniacze na kolana i plecy. Mowa też o spodniach, kombinezonie, bluzie, kurtce, grubych, wełnianych skarpetach, czapce, rękawicach, a nawet bieliźnie termicznej.

To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy o kremie z filtrem UV (na stoku silne promienie słoneczne mogą poparzyć skórę na twarzy) i podręcznej apteczce, do której schowamy środki opatrunkowe i specjalny żel na stłuczenia. Przyda się również ubezpieczenie narciarskie, pewna ilość pieniędzy (w przypadku, kiedy chcemy wypożyczyć narty na miejscu), a czasem także paszport.

Wykupienie ubezpieczenia

Wiadomo, co zabrać na narty. Jeżeli już wszystkie te wymienione przedmioty zostały bez problemu spakowane do naszego plecaka, to można śmiało udać się na ośnieżony szczyt góry i szusować na nartach, wybierając najlepszą trasę zjazdową. Jednak, jak już wyżej było wspomniane, warto się na wszelki wypadek odpowiednio zabezpieczyć (nawet, gdy nie jest to wyprawa zorganizowana).

Polecane jest więc specjalne ubezpieczanie turystyczne dla wszystkich narciarzy. Ma ono oczywiście wiele zalet. Pokrywa chociażby koszty leczenia w razie jakiejś choroby czy innych zdarzeń losowych. Mało tego, dzięki wykupieniu takiej polisy, każdy będzie miał zapewnioną opiekę nad dziećmi, pomoc tłumacza (w przypadku pobytu za granicą) oraz transport medyczny bezpośrednio ze stoku do najbliższego szpitala albo przychodni medycznej. Brzmi świetnie, prawda?

Rozszerzona ochrona dla narciarza

Oczywiście podstawowa ochrona to nie wszystko. Okazuje się, że różne firmy zajmujące się tego typu usługami, proponują również rozszerzony pakiet ubezpieczeniowy. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Wtedy narciarze otrzymają bardziej kompleksowe rozwiązania i dodatkowe, bardzo ciekawe opcje. Jakie dokładnie? Na przykład odzyskają pieniądze, które przeznaczyli na wynajęty sprzęt, lecz nie mogli z niego skorzystać w wyniku urazu.