bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

Barcelona zwiedzanie
Lifestyle Turystyka

Zwiedzanie Barcelony w jeden weekend – co zobaczyć i jak ją zwiedzać?

Barcelona to jedno z najpopularniejszych kierunków zwiedzanych w Europie. Dlaczego jest aż tak popularna? Wymieniać można by długo. Z pewnością przyczynia się do tego jej położenie geograficzne. Barcelona jest miastem, które graniczy z morzem jak i wzgórzami. Dzięki temu jest to miejsce atrakcyjne dla różnych turystów. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Barcelona zwiedzanie – ile czasu jej poświęcić?

Czy jest sens wybrać się do tego pięknego miasta na tylko na jeden dzień? Czy tydzień to nie będzie zbyt wiele? Stolica Katalonii to idealne miejsce do odwiedzenia na weekend i wiele osób właśnie taką formę jej zwiedzania preferuje. Oczywiście w jeden weekend nie uda się zobaczyć wszystkiego, ale można zwiedzić bardzo wiele. Dogłębne poznanie tego miasta zajmie z pewnością dłużej – dla miłośników Barcelony nawet tydzień będzie niewielkim wymiarem czasu. Im krótszy wyjazd, tym więcej uwagi należy poświęcić na jego dokładne zaplanowanie. Dzięki zorganizowaniu, nawet w jeden dzień można zatracić się w niezwykłym klimacie tego miejsca.

Pieszo, a może autem

Barcelona to bardzo duże miasto, więc z pewnością nie ma takiej opcji by zwiedzić je całe tylko pieszo. Wypożyczenie auta niestety wiąże się z problemami z parkowaniem w zatłoczonych miejscach blisko głównych atrakcji. Świetnym sposobem jest podzielenie miasta na części. Warto zaplanować poszczególne wycieczki w taki sposób, by atrakcje na każdej z nich znajdowały się od siebie w odległości niedługiego spaceru. Zaoszczędzony zostanie w ten sposób czas oraz stres z powodu braku możliwości znalezienia miejsca parkingowego. Świetnym rozwiązaniem jest na przykład zwiedzanie jednego obszaru rano, a kolejnego popołudniu i przemieszczenie się pomiędzy nimi komunikacją miejską.

Barcelona zwiedzanie – tego nie możesz ominąć

W Barcelonie jest tyle atrakcji, że doprawdy ciężko wybrać te najważniejsze. Rzeczywiście najlepiej byłoby zwiedzać miasto przez kilka dni. Nie każdy ma taką możliwość, więc warto zastanowić się, co jest dla nas najciekawszą opcją. Do listy „must see” podróżnicy zaliczają przede wszystkim dzielnicę gotycką, La Ramblę oraz Passeig de Gràcia. Grzechem byłoby ominięcie katalońskiego modernizmu, ponieważ jest to istna wizytówka tego regionu. Oczywiście wspomnieć należy w tym miejscu o Klubie FC Barcelona, który jest głównym celem podróży wielu turystów. Słynne Camp Nou jest oczywiście udostępnione do zwiedzania. Można zajrzeć nawet do szatni i usiąść na stanowisku komentatorów. To niezwykłe przeżycie dla fanów tego klubu.