Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wakacje w górach bez dzieci – idealny sposób na odrobinę ciszy, spokoju i wypoczynku

2 lipca 2023 Wakacje w górach bez dzieci


Jako rodzice bardzo często w pełni poświęcamy się swoim dzieciom, przez co zapominamy o własnych potrzebach. Nie zdajemy sobie spawy, że nawet krótki wyjazd na weekend, a co dopiero na tydzień bez pociech daje możliwość nie tylko zadbania o siebie w sposób, w który możemy pamiętać z dawnych czasów, ale także pozwala odpocząć i naładować przysłowiowe akumulatory.

Wakacje bez dzieci – dlaczego nie?

W codziennym natłoku obowiązków, będąc wrzuconym w wir pracy, często nie mamy czasu zarówno na odpoczynek, na pielęgnowanie relacji z partnerem (małżonkiem), jak i na zadbanie o swoje ciało oraz umysł. Najlepszym rozwiązaniem, które wówczas może przyjść na ratunek, są wakacje, czyli jedyny czas w roku, w którym można pozwolić sobie na błogie lenistwo. Niestety trudno jest o spokój, ciszę i wypoczynek, gdy spędzamy urlop w towarzystwie dzieci.

Oczywiście jako rodzice bardzo kochamy swoje pociechy, przez co ich potrzeby przedkładamy nad własne, co bardzo często może prowadzić do frustracji i ogólnego niezadowolenia z życia. Choć nie wolno zapominać, że bez wątpienia wakacje spędzone z dziećmi są najlepszą formą na budowanie relacji z nimi i zacieśnianiem więzi rodzinny, to ciężko wspólnie spędzony czas nazwać formą wypoczynku. Dlatego też od czasu do czasu warto, jest się zdecydować na wakacje bez dzieci, które pozwolą odpocząć i naładować akumulatory na kolejne miesiące. W końcu zrelaksowany, wypoczęty i szczęśliwy rodzić lepiej radzi sobie z problemami dnia codziennego, również tymi dotyczącymi pociech.

Co powiesz na góry?

Wakacje w górach bez dzieci dla wielu osób mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ ten niezwykle malowniczy polski region oferuje szereg różnego rodzaju form wypoczynku i aktywności, dzięki czemu bez problemu możemy dostosować swój urlop do indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem oczekiwań naszej drugiej połówki. Będąc z dala od wielkomiejskiego zgiełku, rozkoszując się atmosferą, w której panuje cisza i spokój, poszukując przy tym niezapomnianych widoków, mamy możliwość spędzenia wyjątkowych wakacji we dwoje. Wyjazd bez dzieci w góry to idealna okazja do tego, aby m.in.:

  • w końcu pomyśleć o sobie,

  • pomyśleć o potrzebach ukochanej osoby,

  • spędzić miło czas i spokojnie porozmawiać,

  • zadbać o łączące was uczucie,

  • wypocząć i nacieszyć się bliskością,

  • beztrosko spędzać czas we dwoje np. podczas górskich wycieczek,

  • robić to, na co macie akurat ochotę.

Ciekawym miejsce, które pomoże w pełni rozkoszować się wspólnymi chwilami i urzekającymi, malowniczymi górskimi widokami, są apartamenty dla dorosłych Villa Top w Kościelisku, oferujące w cenie pobytu m.in. jacuzzi, saunę fińską lub bilard.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?