bezdroza.com.pl

Blog podróżniczy

Ślub plenerowy
Lifestyle

Ślub plenerowy – jak go zorganizować?

Ostatnimi czasy ślub plenerowy to często wybierane rozwiązanie przez nowożeńców. To zyskujące popularność przedsięwzięcie wywodzi się z USA, chyba każdy z nas kojarzy scenę, gdzie ksiądz na dworze udziela ślubu (pojawia się ona w wielu serialach i filmach). Gdy decydujemy się na to, to pada pytanie: jak wygląda organizacja ślubu plenerowego?

Ślub w plenerze w Pszczynie

Pszczyna charakteryzuje się malowniczą okolicą, w której nie brakuje miejsc na piękny ślub plenerowy. Jest to bardzo spokojne miasto, które słynie właśnie z organizacji wielu imprez pod gołym niebem. Organizacja ślubu plenerowego w Pszczynie (zwłaszcza w takim miejscu jak https://bistro70.pl/slub-w-plenerze-pszczyna/) to świetny pomysł, który pozwoli nam na jak najlepsze przeżycie tego wspaniałego dla nas dnia.

Jak zorganizować ceremonię ślubną w plenerze?

Gdy już podjęliśmy decyzję, że nasz ślub odbędzie się pod gołym niebem, to musimy przystąpić do jego zaplanowania. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie długoterminowej pogody. Jest to kluczowy krok przy planowaniu, ponieważ chyba nikt nie chce, aby jego ceremonia ślubna odbywała się podczas ulewnej burzy.

Kolejnym krokiem będzie udanie się do USC z prośbą o udzielenie pozwolenia na zawarcie ślubu poza murami urzędu. Gdy uzyskamy stosowne pozwolenie, to możemy przystąpić do dalszej części planowania naszej ceremonii ślubnej pod gołym niebem.

Gdy już wybraliśmy odpowiedni termin, to powinniśmy wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się całą aranżacją naszej ceremonii ślubnej. W najważniejszym dla nas dniu będziemy mieli znacznie ważniejsze rzeczy do zrobienia niż układanie i rozstawianie wszystkiego. Restauracja, która w swoim pobliżu zawiera akwen wodny oraz dużą ilość terenów zielonych z pewnością będzie dobrym wyborem. Jeśli wśród naszej rodziny lub znajomych ktoś organizował taką ceremonię, to warto zapytać o polecenie firmy organizującej taki ślub.

Gdy już znaleźliśmy firmę, to powinniśmy udać się do kościoła, aby zamówić dogodny dla nas termin ślubu. Musimy pamiętać, aby zarezerwować restaurację i ślub na ten sam dzień. Gdy już to zrobimy, to pozostały nam tylko formalności takie jak przy standardowej ceremonii ślubnej. Musimy wybrać suknię, garnitur, fryzjera oraz makijażystkę. Jednakże są to już szczegóły, które w żaden sposób nie różnią się od zwykłego ślubu.

Gdy mamy już wszystko załatwione, nie pozostało nam nic innego, jak zaprosić wszystkich gości na naszą wspaniałą ceremonię ślubną pod gołym niebem i czekanie na ten wspaniały moment w naszym życiu. Możemy być pewni, że większość z naszych gości nigdy nie była na ceremonii w takim stylu.