Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Rakieta do tenisa na start – jaką warto kupić?

7 października 2022 Rakieta do tenisa na start


Na naukę gry w tenisa decyduje się obecnie coraz więcej osób. Jak wybrać wtedy podstawowy sprzęt – rakietę tenisową?

Niezależnie od tego, czy ma być to sygnowana logo Babolat czy Head rakieta, konieczne jest uwzględnienie wtedy paru istotnych parametrów. O czym powinno się pamiętać, gdy wybiera się rakietę dla osoby rozpoczynającej naukę gry w tenisa?

Jakie rakiety tenisowe dedykowane są dla początkujących?

Osoby, które rozpoczynają grę w tenisa, muszą posiadać własną rakietę. Sprzętów tego typu jest sporo, więc bardzo często pojawia się również problem związany z ich prawidłowym doborem.

Warto pamiętać o tym, że osoby początkujące dopiero uczą się gry, dlatego też nie powinny one korzystać z rakiet tenisowych przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych graczy. Rakiety dla graczy z doświadczeniem mają bowiem inną konstrukcję, między innymi są nieco cięższe, mają inny balans, mniejszą główkę.

Z kolei oferowane dla początkujących graczy, na przykład jak stworzona przez markę Head rakieta (https://dotenisa.pl/rakiety-do-tenisa-head-c-10_401.html ) tenisowa dla uczniów, wyróżniają się przede wszystkim mniejszym ciężarem, większą główką oraz balansem wspomagającym odbieranie piłek i serwowanie. To powoduje, że są one bardzo dobrym wyborem, by zdobyć potrzebne umiejętności.

Rakieta tenisowa dla początkującego gracza – na co zwrócić uwagę?

Gdy zamierza się zakupić rakietę tenisową przeznaczoną dla gracza początkującego, w takiej sytuacji bardzo duże znaczenie ma uwzględnienie poniższych parametrów:

Ciężar rakiety

Zaleca się, by rakieta do tenisa dla gracza uczącego się dopiero gry nie była zbyt ciężka, ponieważ może ona szybko męczyć rękę i w efekcie zmniejszać komfort gry. Właśnie dlatego poleca się wtedy rakiety lżejsze, również dopasowane do sylwetki.

Wielkość główki rakiety

Rakiety do gry w tenisa mogą mieć główki o różnych wielkościach. Dla osób początkujących rekomenduje się przede wszystkim rakiety o główkach większych, ponieważ wybaczają one wtedy więcej błędów przy serwowaniu i odbiorach.

Materiał

Ważne jest też uwzględnienie rodzaju materiału, z którego wyprodukowano rakietę. W takim przypadku zaleca się wybieranie rakiet wykonanych z materiału jak grafit, kompozyt grafitowy. Należy z kolei unikać rakiet aluminiowych do tenisa.

Czy warto kupować drogą rakietę tenisową dla początkującego gracza?

Ceny rakiet tenisowych są zróżnicowane i rozpoczynają się one od około 150 złotych za dobry model znanej marki, natomiast ceny mogą sięgać nawet do 2000 złotych.

Wiele początkujących osób wpada w pułapkę i decyduje się na kupno droższej rakiety, która przeznaczona jest dla zaawansowanych graczy. To jednak niezbyt dobry wybór, ponieważ takie rakiety nie są dedykowane dla początkujących. W efekcie rakieta może być trudniejsza w obsłudze, a także szybciej się zniszczyć, więc i tak trzeba będzie zakupić kolejną.

W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie markowy sprzęt, na przykład jak sygnowana logo Head rakieta, która dedykowana jest dla graczy początkujących. Można kupić ją w przystępnej cenie i razem z nią skutecznie nauczyć się gry w tenisa, aby potem przejść do droższych modeli.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rakieta do tenisa na start
Okulary na rower
rower

Jesteś zainteresowany reklamą?