Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Okulary na rower – na co uważać podczas zakupu?

12 września 2022 Okulary na rower

Tifosi to marka rozpoznawalna wśród wszystkich osób, jakie z wielką pasją podchodzą do jazdy na rowerze. Nie ma się czemu dziwić – to dzięki nim można zakupić dobrej jakości okulary szosowe. Jednak to nie marka powinna być czynnikiem decydującym, ale kilka innych czynników. Na co tak naprawdę trzeba zwrócić uwagę, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że podejmuje naprawdę dobrą decyzję? Oto kilka wskazówek, jakie będzie można wykorzystać przy najbliższych zakupach.

Ochrona oczu na rowerze

Może osoby, które jeżdżą rekreacyjnie/okazjonalnie nie zdają sobie z tego sprawy, ale liczy się ochrona oczu. Dobre okulary, jakie w swojej ofercie ma m.in. marka Tifosi, powinny ochronić oczy przed trzema groźnymi czynnikami: promieniowaniem UV, powietrzem i zimnem, jak również ciałami obcymi, jakie mogą w najmniej spodziewanym momencie wpaść do oka. Najważniejsze jest promieniowanie słoneczne. Zgodnie z zaleceniami specjalistów, okulary na rower powinny posiadać filtr UV 400. Nie ma lepszej ochrony na oczy. W szczególności dla rowerzystów, którzy na swoich jednośladach spędzają czasem po kilka godzin (albo i dłużej) w jednym dniu.

Soczewki w okularach

Tifosi jest amerykańską marką, która od wielu lat tworzy okulary, bazując na swoim doświadczeniu. Warto sprawdzić, czy w ich ofercie znaleźć można takie produkty, jakie wyposażone są w fotochromatyczne soczewki. Tzn. takie, które są w stanie samodzielnie reagować na padające promienie słońca. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się gwałtownego oślepienia. Dlaczego? Bowiem soczewki będą na tyle inteligentne, że będą w stanie samodzielnie się ściemniać. Skoro mowa już o soczewkach, to warto sprawdzić także to, czy Tifosi, jak również inne marki, w swojej ofercie mają takie okulary, które są w stanie poradzić sobie z intensywnym parowaniem. Jedna z najgorszych rzeczy, która może stać się udręką dla rowerzystów – zaparowane szkła, jakie uniemożliwiają dalszą jazdę.

Wygodne i komfortowe okulary

Trochę było już o sprawach technicznych, to czas na to, aby zwrócić uwagę, czy Tifosi razem z innymi markami produkuje okulary wygodne oraz komfortowe. Każdy rowerzysta musi zadbać o to, aby dobrać takie okulary, jakie będą najbardziej dopasowane do jego kształtu twarzy. A jak wiadomo – każda z twarzy jest inna. Dlatego też trzeba takie elementy dobierać indywidualnie, zgodnie ze swoimi potrzebami. Tym bardziej, że w tym wszystkim należy uwzględnić kask, który także rowerzysta powinien mieć na głowie. To kolejny element, jakiego nie można zapominać.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rakieta do tenisa na start
Okulary na rower
rower

Jesteś zainteresowany reklamą?