Strona główna
Sport
Tutaj jesteś

Judoga – idealny strój dla sportowca

26 maja 2022


Judo to bardzo intersujący sport, który cieszy się dużą popularnością. Jednak, tak jak inne dyscypliny on także rządzi się pewnymi zasadami, które trzeba mieć na uwadze. Każdy zawodnik musi zaopatrzyć się we właściwy strój. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. 

Judoga – co warto wiedzieć o stroju 

Strój dla zawodników judo to judoga i jest on taki sam bez względu na zakątek świata. Warto także zaznaczyć, że w takim samym stroju walczą zarówno osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki na macie jak i profesjonaliści. W stroju występuje się zarówno na treningu jak i podczas różnych zawodów. 

Dobrze dobrane judogi są niezwykle wygodne i dobrze dopasowane do figury. Wybierając strój dla siebie należy zadbać o to, aby nie był ani za duży ani za mały.

Jak wygląda strój do judo?

Profesjonalne stroje judo można znaleźć w najróżniejszych rozmiarach i krojach. Warto zaznaczyć, że każda judoga składa się z trzech części: bluzy, spodni oraz specjalnego pasa, który występuje w różnych kolorach zależnie od umiejętności i doświadczenia danej osoby. Zdobywając poszczególne zdolności przechodzi się na wyższe poziomy i otrzymuje pasy kolejnych kolorów. 

Charakterystyka judogi 

Jak wspomniano wcześniej judoga powinna być dobrze dopasowana do danej sylwetki. Dzięki temu można liczyć na wysoki komfort i wygodę podczas ćwiczeń, strój nie będzie ograniczał ruchów. Ważne jest to, aby spodnie sięgały do wysokości kostek, natomiast bluza powinna dosięgać nadgarstków. 

Dostępne stroje do judo powinny być wykonane z bawełny lub z poliestru. Można wybrać cieńsze lub grubsze modele.

Jugoda – pranie i pielęgnacja 

Swój do judo jest bardzo często i intensywnie użytkowany, dlatego bardzo ważne jest to, aby o niego dbać we właściwy sposób. Przede wszystkim judoga powinna być prana według uznania, nie ma konieczności robić tego po każdym treningu. Z uwagi na jego kolor, dobrze jest także stosować wybielacze, jednak powinno się unikać mocnych detergentów. Sam strój należy prać w niskiej temperaturze zgodnie z zaleceniami producenta. 

Judogi dla dzieci 

W ofercie sklepu dostępne są także najlepszej jakości judogi dla dzieci. Świetnie nadają się ona na pierwsze zajęcia, jak również podczas kolejnych treningów i zawodów. 

Przed zakupem judogi warto skonsultować się z trenerem, aby dobrać jak najlepszy strój. W niektórych szkołach judo obowiązują bardziej restrykcyjne zasady niż w innych, co oczywiście należy brać pod uwagę. Można także zdecydować się na zakup trochę większego stroju na zapas, aby można go było wykorzystać przed dłuższy czas. W takiej sytuacji wystarczy tylko na początku zagiąć nogawki i rękawki. 

Osoby uprawiające judo z pewnością powinny zdecydować się na zakup profesjonalnej judogi. Strój ten wpisuje się w zasady rządzące tą dyscypliną, a także zapewnia duży komfort i wygodę podczas treningów oraz zawodów. Osoby początkujące przed zakupem powinny skonsultować się z trenerami lub pracownikami sklepu, którzy z pewnością dobiorą idealne modele i rozmiary. 

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Rakieta do tenisa na start
Okulary na rower
rower

Jesteś zainteresowany reklamą?