Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak jeździć na łyżwach by szybko stać się profesjonalistą?

26 marca 2021 jak jeździć na łyżwach


Początkujący, którzy nigdy wcześniej nie mieli na nogach łyżew, muszą zaopatrzyć się w najmniej skomplikowane buty z łyżwami. Do tego celu służą hokejówki. Dzięki nim szybko opanujesz jazdę na łyżwach i będziesz cieszyć się przyjemnością ślizgania po lodzie.

Naucz się jak jeździć na łyżwach pod czujnym okiem instruktora

Zanim zaczniesz długie ślizgi na łyżwach, ostrożnie stąpaj po lodzie w butach z łyżwami, robiąc przy tym bardzo małe kroczki bez próbowania ślizgów. To ma być równy i ostrożny marsz, jakbyś dopiero uczył się chodzić.

Ćwiczenie to pozwala oswoić się ze śliską nawierzchnią lodu. Wspomaga również utrzymywanie się na tafli w pozycji stojącej. Nawet takie zwykłe dreptanie spowoduje, że na drugi dzień będziesz czuć zakwasy w łydkach i udach.

Jeżeli chciałbyś bezbłędnie i jak najszybciej osiągnąć efekty, skorzystaj z kursów instruktora do nauki jazdy na łyżwach. Czujne oko nauczyciela i znajomość tematu wyuczy w Tobie prawidłowe nawyki. Dzięki temu unikniesz błędów i kontuzji, które mogą zaważyć na całym zimowym sezonie.

Dlaczego hokejówki najlepiej uczą jazdy na łyżwach?

Łyżwy do hokeja mają krótkie płozy. Ich czubki są zaokrąglone bez charakterystycznych wyciętych ząbków, jakie są przy figurówkach. Łyżwy do jazdy figurowej w jeździe początkującego mogą z powodu ząbków przeszkadzać. Łatwo o niechciane hamowanie płozy i niebezpieczne wywrotki.

Hokejowy but osadzony na płozie jest szeroki, przez co stopa ma większą stabilność. W hokejówkach łatwiej nauczysz się jazdy do przodu i tyłu oraz szybkich skrętów na boki i do tyłu. Ważna jest także umiejętność przysiadów podczas ślizgów na łyżwach.

Jeżeli perfekcyjnie będziesz już jeździć w hokejówkach, możesz zdecydować się na zmianę łyżew do hokeja na figurówki. Są one dedykowane dla osób, które umieją już jeździć na łyżwach, robić w nich obroty, rozpędzać się i bezkolizyjnie zatrzymywać. Dodatkowo pozwalają na wykonywanie skomplikowanych ewolucji w pojedynkę i w parze.

Czy da się jeździć na łyżwach nienaostrzonych?

Jazda na tępych płozach to katorga. Bardzo zniechęca i prowadzi do częstych wywrotek i kontuzji, gdyż będą notorycznie hamować ślizgi. Musisz zatem dbać o ostrzenie łyżew, byś zawsze mógł w pełni cieszyć się ze ślizgawki.

Ważne jest prawidłowe ich ostrzenie, co wcale nie jest sztuką łatwą. Samodzielne ostrzenie płozy z butem w imadle przyniesie opłakane skutki. Kluczowy jest odpowiednio wyprofilowany kąt ostrza płozy.

Jeżeli zaniesiesz łyżwy do punktu ich ostrzenia, masz pewność, iż będą naostrzone idealnie pod wymaganym kątem. Usługodawca posiada sprzęt, który idealnie wyszlifuje płozy. Będziesz w nich ślizgać się po lodzie bez przeszkód.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?