Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ciekawe miejsca w Albanii

30 marca 2021 Albania co warto zwiedzić


Albania znajduje się w południowej Europie i jest państwem, które posiada dostęp do morza Adriatyckiego i Jońskiego. Oprócz tego Albania kusi pięknymi widokami oraz miejscami, które koniecznie należy zobaczyć.

Albania co warto zwiedzić?

Kruja – jest to miasto znajdujące się w środkowej Albanii, możemy tutaj podziwiać historyczną warownię, która w dawnych czasach była miejscem walk. Oprócz tego w miejscu tym znajduje się także muzeum.
Butrint – możemy tutaj podziwiać stanowisko archeologiczne, którego teren jest pod ochroną. W tym miejscu znajduje się również Park Narodowy, a miejsce to jest wpisane na listę Unesco.

Gjirokastra – jest miastem cechującym się niezwykłą zabudową, uliczki w tym miejscu są bardzo strome, a cało miasto jest niczym muzeum.
Zatoka Porto Palermo – miejsce, w którym znajduje się zamek wzbudzający zainteresowanie przyjeżdżających tutaj turystów. Oprócz zamku Porto Palermo może pochwalić się niezwykle przejrzystą, ciepłą wodą.

Jezioro Ochrydzkie – jest jednym z najgłębszych na Półwyspie Bałkańskim, a jego brzegach można podziwiać historyczne budowle. Jezioro to zostało również wpisane na listę Unesco.
Kanion Osum – liczy około 160 km długości, kanion posiada wąwozy, których wysokość przekracza nawet 100 metrów.

Inne atrakcje turystyczne w Albanii

Plac Skanderbeg – znajduje się w centrum Tirany, a jego całkowita powierzchnia wynosi, aż 40 000 m2.
Albańskie Muzeum Narodowe – przedstawia historię Albanii, obecnie z powodu pandemii Covid muzeum jest zamknięte do odwołania.
Rozafa Castle – zamek znajduje się na skalistej górze w północno – zachodniej Albanii. Do dnia dzisiejszego obiekt ten zachował się w doskonałym stanie, dlatego jest jedną z atrakcji tego miejsca.
Meczet Centralny w Tiranie – znajduje się obok wspomnianego wcześniej Muzeum Narodowego, a zwiedzający mogą podziwiać piękne zdobienia ścienne oraz sufitowe. Obecnie z powodu renowacji obiekt jest zamknięty.

Dajti – park górski znajdujący się na obrzeżach Tirany we wnętrzu, którego turyści mogą podziwiać wodospady, jaskinie czy zamek.
Syri i Kalter – przepiękne miejsce, w którym znajduje się źródło błękitnej wody co roku przyciąga mnóstwo zwiedzających. Woda w tym miejscu jest bardzo czysta, a niedaleko znajduje się pomnik przyrody, który również warto odwiedzić.

Albania jest jednym z najrzadziej odwiedzanych państw przez turystów z Polski. Jednak jej piękne, malownicze krajobrazy i duża liczba zabytków powinny zachęcić zwiedzających do wybrania właśnie tego miejsca.

ferie zimowe w Szczyrku

Redakcja bezdroza.com.pl

bezdroza.com.pl to jedyny w swoim rodzaju blog podróżniczy. Znajdziesz tutaj ciekawe poradniki turystyczne, a także artykuły dotyczące zdrowego trybu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie cechy powinien posiadać dobry psychoterapeuta?
odczuwanie zimna
Jak poprawnie pielęgnować skórę

Jesteś zainteresowany reklamą?